اخراج ۷۰۰۰ نفر از کارگران فورد

اقتصادسرا – شرکت فورد اعلام کرد در نظر دارد به منظور اجرای بخشی از طرح اصلاح ساختار خود، ۱۰ درصد از نیروی کار خود، یعنی ۷۰۰۰ نفر را تا پایان آگوست اخراج کند.

خبرگزاری مهر به نقل از رویترز نوشت: شرکت فورد اعلام کرد در نظر دارد به منظور اجرای بخشی از طرح اصلاح ساختار خود، ۱۰ درصد از نیروی کار خود، یعنی ۷۰۰۰ نفر را، تا پایان آگوست اخراج کند. این اقدام باعث می‌شود دومین خودروساز بزرگ آمریکا سالانه ۶۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی کند.

جیم هکت، مدیرعامل فورد، در ایمیلی به کارکنان شرکت گفت که این تعدیل‌ها هم شامل بازخریدهای داوطلبانه و هم اخراج خواهد بود.

حدود ۲۳۰۰ نفر از کارکنانی که شامل این طرح می‌شوند، در خاک آمریکا استخدام مشغول به کار هستند.

هکت در ایمیل خود گفت: ما برای موفقیت در صنعت رقابتی خود و قرار دادن فورد در موقعیتی که بتواند در آینده‌ای که به سرعت در حال تغییر است، پیروز شود، باید بروکراسی را کاهش دهیم، سرعت تصمیم‌گیری‌ها را بالا ببریم، بر روی کارهای با ارزش‌تر تمرکز کنیم و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

هکت گفت در این تعدیل نیروها، حدود ۲۰ درصد از مدیران رده بالا کنار گذاشته می‌شوند، که این اقدام برای کاهش بروکراسی و تسریع تصمیم‌گیری‌ها خواهد بود. همچنین فورد ۱۴ لایه سازمانی دارد که تا پایان امسال به ۹ لایه کاهش خواهد یافت.

فورد که حدود ۷۰ هزار نیروی شاغل در کشورهای مختلف جهان دارد، به دنبال سرمایه گذاری بیشتر روی خودروهای برقی است.

فورد در سراسر جهان ساختار فعالیت‌های خود را اصلاح می‌کند تا سودآوری را بهبود بخشیده و توسعه محصولات خود را تسریع کند. این شرکت قصد دارد تعدیل‌هایی هم در اروپا، آمریکای جنوبی و روسیه، انجام دهد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *