زیان سرسام‌آور انگلیسی‌ها از برکسیت

اقتصادسرا – نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد اقتصاد انگلیس به دلیل خروج این کشور از اتحادیه اروپا هفته‌ای ۵۰۰ میلیون پوند زیان خواهد دید.

خبرگزاری ایسنا به نقل از گلف نیوز نوشت: رشد اقتصادی انگلیس در نیمه نخست امسال در شرایطی به ضعیف‌ترین سطح ۷ سال اخیر رسید که به گفته مرکز اصلاحات اروپا، اقتصاد این کشور می‌توانست در صورت باقی ماندن در اتحادیه اروپا ۲.۵ درصد بیشتر رشد کند. پیامدهای اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که یکی از موضوعات داغ این روزهای انگلیس است باعث شده تا بسیاری از بریتانیایی‌ها در خصوص آینده این کشور نگران شوند.

مرکز اصلاحات اروپا که خود را طرفدار اتحادیه اروپا و انتقادپذیر می‌داند گفته است مدلی طراحی کرده تا نشان دهد در صورت باقی ماندن در اتحادیه اروپا چه سرنوشتی در انتظار این کشور می‌بود. در این تحقیقات که بر اساس شاخصه‌های کلان اقتصادی ۲۲ کشور پیشرفته، قبل و بعد از همه پرسی برکسیت تهیه شده نتیجه گرفته شده است که علت اصلی کاهش رشد اقتصادی انگلیس، فضای مبهم این کشور در دوران بعد از ترک اتحادیه اروپا است که بسیاری از شرکت‌های بین المللی را وادار به انتقال مقرهای خود به دیگر شهرهای اروپایی کرده است.

بر طبق این تحقیقات جدید، زیان بریگزیت برای اقتصاد انگلیس ۵۰۰ میلیون پوند در هفته است در حالی که به گفته موافقان برکسیت، مزایای خروج از آن ۳۵۰ میلیون پوند در هفته است. این بدان معناست که معایب بریگزیت از مزایای آن بیشتر است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *