نگاهی به حرکت ارزهای مهم در بازار جهانی در سال ۲۰۱۹

اقتصادسرا – در سال ۲۰۱۹ پیش بینی می شود که تحولات سیاسی متفاوتی در مناطق مختلف جهان رخ دهد. در اروپا مسایل ایتالیا و اسپانیا و به طور بالقوه در بعضی دیگر از کشورهای اروپایی وجود دارد، با تشکیل کنگره و قدرت گیری دمکراتها در امریکا اصطکاک های زیادی بین ترامپ و دمکراتها به وجود خواهد امد، جنگ تعرفه ای بین آمریکا و چین کماکان ادامه خواهد داشت، بدهی کشورهای نو ظهور ممکن است مشکلات سیاسی جدی برای این کشورها ایجاد کند، مشکل جدی برگزیت در اروپا که تا کنون منجر به بحرانهایی در سیاست انگلستان شده است، و بحرانهای ارزی که در سال ۲۰۱۸ موجب تقویت دلار و تضعیف پول بسیاری از کشورها شد و پیش بینی می شود حداقل در چند ماه در سال ۲۰۱۹ همچنان ادامه یابد می تواند موجب مشکلات سیاسی در بعضی کشورها به وجود آورد.

از این تحولات سیاسی هم بگذریم ، در سال ۲۰۱۹ پیش بینی کاهش رشد اقتصادی در جهان شده است و پیش بینی می شود که امریکا هم بخشی از رشد قوی خود را در سال ۲۰۱۹ از دست بدهد.

در این شرایط بازار ارزهای معتبر جهانی چگونه واکنش نشان خواهند داد ؟

در این زمینه پیش بینی می شود که :

اول ، قیمت نفت افزایش یابد ولی هم به واسطه بالا بودن نرخ دلار و هم به دلیل کاهش نرخ رشد اقتصاد جهانی ممکن است این افزایش قابل توجه نباشد.

دوم، پیش بینی قوی می شود که قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ وارد یک روند پایدار صعودی شود.

سوم، پیش بینی می شود که تقاضا برای ین ژاپن و فرانک سوئیس افزایش یابد

چهارم ، در نتیجه می توان جفت ارز USD/JPY را رو به کاهش دید. این جفت ارز در سال ۲۰۱۹ همبستگی بالایی با قیمت طلا خواهد داشت.

منبع: دکنر مرتضی ایمانی‌راد، کانال موسسه بامداد
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *