همکاری دایملر با رنو – نیسان در تولید خودروهای خودران

اقتصادسرا – گفته می‌شود گروه رنو – نیسان به منظور توسعه فناوری تولید باتری مخصوص وسائل نقلیه برقی و توسعه خودروهای خودران قصد همکاری با شرکت آلمانی دایملر را دارد.

خبرگزاری ایسنا نوشت: با توجه به آنکه خودروهای خودران این روزها از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری از سوی شرکت‌های تولیدکننده خودرو و همچنین غول‌های تکنولوژی برخوردار شده‌اند، حالا به نظر می‌رسد که گروه رنو – نیسان قصد دارد به منظور توسعه فناوری خودروهای برقی و خودران با شرکت خودروسازی دایملر آلمان وارد همکاری های گسترده ای شود.

دایملر که شرکت مادر مرسدس بنز آلمان است، حالا به نظر می‌رسد که با گسترش و توسعه فناوری‌های خود تصمیم دارد بخش اعظمی از خودروهای نسل آتی خود را با بهره‌گیری از فناوری‌های نوینی همچون تکنولوژی وسائل نقلیه خودران و برقی به مرحله تولید و عرضه برساند.

تاکنون شرکت‌های بسیاری نظیر اپل، جنرال موتورز، تسلاموتورز، نسخه‌هایی آزمایشی از خودروهای خودران را به مرحله تولید رسانده‌اند که البته هنوز هیچ‌ یک از آن‌ها نتوانسته‌اند از آزمایش‌ها و تست‌های نهایی خود سربلند بیرون آمده و به طور کامل مورد تایید سازمان‌های نظارتی و حمل و نقل جاده‌ای در کشورهای موردنظر قرار بگیرند.

خودروهای خودران با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و پیشرفته‌ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به راننده، در خیابان و جاده‌ها تردد و سرنشینان خود را جابجا کنند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *