چین خرید و فروش بیت‌کوین را ممنوع می‌کند!

اقتصادسرا – رسانه‌های چینی از برنامه دولت این کشور برای ممنوعیت مبادله ارزهای مجازی نظیر بیت‌کوین در این کشور خبر دادند.

خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی نوشت: رسانه‌های چینی گزارش دادند پکن در حال برنامه‌ریزی برای ممنوع کردن عرضه و مبادله ارزهای مجازی نظیر بیت‌کویت در بازار داخلی این کشور است. هفته گذشته چین عرضه اولیه ارز مجازی را لغو کرد.

بلومبرگ اعلام کرد: در صورت ممنوع شدن خریدوفروش بیت‌کوین، مبادله این ارز در بازار رسمی چین ممنوع خواهد بود و کارگزاران بازار آزاد شامل این ممنوعیت نخواهند بود.

تاکنون بانک مرکزی چین نسبت به این گزارشات عکس‌العملی نشان نداده است.

ژو شوجی یکی از کارشناسان موسسه FBG پکن گفت: در صورت قطعی شدن این قانون به طور قطع حجم مبادلات ارزهای مجازی در چین کاهش خواهد یافت. اگرچه دارندگان قدیمی ارزهای مجازی به مبادلات خود ادامه خواهند داد اما این مسئله ریسک ورود کاربران جدید به این بازار را به شدت افزایش می‌دهد. این قانون به‌طورحتم توسعه مبادلات ارزهای مجازی در چین را کاهش خواهد داد.

حجم مبادلات ارزهای مجازی در جهان ۱۵۰ میلیارد دلار سالانه تخمین زده می‌شود. در پی انتشار این خبر ارزش بیت کوین یک درصد کاهش یافت و به ۴۱۵۷ دلار رسید. اتریوم نیز به عنوان اصلی‌ترین رقیب بیت‌کویت در بازار در قیمت ۲۲۸ دلار ثابت ماند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *