چین ۱۱۰ میلیارد دلار ارز به بازارش تزریق می‌کند

اقتصادسرا – با تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا، بانک مرکزی چین به دنبال تزریق ۱۱۰ میلیارد دلار نقدینگی به بازار این کشور است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پست نوشت: هدف از این اقدام بانک مرکزی چین تحرک بخشی به اقتصاد در زمان تشدید جنگ تجاری با آمریکا است. بانک مرکزی این نقدینگی را مستقیما تزریق نخواهد کرد و این مبلغ را بین بانک‌های عامل توزیع خواهد کرد تا این مبالغ به صورت وام در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

تصمیم بانک مرکزی چین به اجرای سیاست محرک پولی در شرایطی که این کشور در تعطیلات روز ملی است نشان می‌دهد دومین اقتصاد بزرگ جهان احتمال تشدید جنگ تجاری با آمریکا  و اثرگذاری آن بر رشد اقتصادی را داده است.

این در حالی است که بانک مرکزی آمریکا نیز با افزایش نرخ بهره، فشار بر ارزهای نوظهور از جمله یوان چین را افزایش داده است و این مساله می‌تواند به کاهش بیشتر ارزش آن‌ها و تقویت دلار منجر شود.

بانک مرکزی چیـن در چارچوب تسهیلات استقراضی میان مدت خود تاکنون ۵۳۲ میلیارد یوان به بازار تزریق کرده تا نقدینگی در سیستم بانکی این کشور را  در سطح معقول نگه دارد.

تا پایان ماه ژوئیه و به دنبال اقدامات دولت و بانک مرکزی چیـن برای ثبات بخشی به بازار و تزریق ارز، حجم ذخایر ارزی این کشور با ۸.۲۳ میلیارد دلار کاهش به نسبت ماه قبل به ۳.۱۱ تریلیون دلار رسید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *